Mäkké a mobilizačné techniky

Hoci názov mäkké a mobilizačné techniky znie veľmi príjemne a relaxačne, nejedná sa o takúto formu masáže.

Pri terapii sa využíva tlak palca na problémové miesta ako aj trenie alebo ťahanie kože, čo môže klient pociťovať ako miernu bolesť.

Ak Vás však bolí krk, šija či chrbát, pociťujete bolesť v hrudníku, ťažko sa Vám dýcha, máte pocit, že máte infarkt,  mávate migrény či závrate toto je tá správna masáž, ktorá Vám zaručene pomôže.

Pri mäkkých technikách sa pracuje s mäkkými štruktúrami ako sú: koža, podkožie, fascia (svalový obal), ktoré významne ovplyvňujú pohyb. Každé narušenie jednotlivých štruktúr vedie k vytvoreniu bloku, čo môže spôsobiť bolesť pri pohybe, pohyb obmedziť alebo úplne znemožniť.

Mobilizačné techniky ovplyvňujú pohyblivosť kĺbov končatín a chrbtice. Pod pojmom mobilizácia treba chápať postupné obnovovanie pohyblivosti kĺbu pri jeho funkčnej poruche.

Priebeh ošetrenia závisí od konkrétneho problému. Väčšinou však pozostáva z uvoľnenia krčnej chrbtice na stoličke , nasleduje hĺbková masáž na stole a terapia je ukončená  jemnou manipuláciou v kĺboch (opakované, nenásilné pohyby v kĺboch). Všetky tieto techniky sa vykonávajú bez použitia masážneho prípravku a vedia byť bolestivé (niekedy veľmi), a to najmä na problémových miestach.

Mäkké a mobilizačné techniky sú účinnou a uznávanou technikou v liečbe a prevencii porúch pohybového aparátu. Ich využitie je hlavne pri liečbe akútnych i chronických ochorení pohybovo-oporného systému a v športovej medicíne.

Účinky mäkkých a mobilizačných techník:

Kedy a kto by sa mal mäkkým a mobilizačým technikám vyhnúť?

kontraindikácie